top of page

Β' ΕΣΚΑΣΕ, Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 60-65

Με το ροζ φύλλο αγώνος στις αποσκευές του γύρισε απ' τη Λιβαδειά ο Πρωτέας Σχηματαρίου, επικρατώντας του Κένταυρου με 65-60, δείχνοντας ικανός να διεκδικήσει ακόμα και την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία!

Οι παίκτες του Χαντζή ξέφυγαν ακόμα και με 15 πόντους στο σκορ, με τον Κένταυρο να αντιδρά, να μειώνει μέχρι και στο καλάθι, αλλά την ομάδα του Σχηματαρίου να παίρνει τελικά το μεγάλο διπλό με 65-60.

Ο Πρωτέας έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, σε ένα χρονικό διάστημα που προηγήθηκε με 24-39. Ο Κένταυρος με επιμέρους σκορ 22-12 στην 3η περίοδο μείωσε σε 46-51, πλησίασε και μέχρι το καλάθι, αλλά ο Πρωτέας, με κύριο εκφραστή σε ένα ακόμα αγώνα τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος Νταλαγιάννη (24 πόντοι), πήρε τη νίκη με 65-60.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χριστοδούλου - Ζάχος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-19, 8-20, 22-12, 14-14

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος):Σανιδάς Χ. 18, Κυλάφης 5, Αντωνάκος, Πάττας 9 (1), Κόλλιας, Σανιδάς Αθ. 5, Δούκας 1, Τσιφρίκας, Λαμπριντζής 2, Τσιφής 7, Τσώνος 4, Παπαδήμος 9 (3).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Νταλαγιάννης 24 (2), Βλαχάκης 10 (2), Μαριάκης 10, Παναγιωτόπουλος 10, Καραμαλέγκος 4 (1), Γιαννάκης 4, Μπίντζιος 3, Μαγγούφης, Μαρίνος Γρ, Μαρίνος Φ, Παρασκευόπουλος, Σαγάνης.